15 lipca 2014

Pomóżmy Ettcie!

Witajcie!
Ten post nie był planowany, aczkolwiek postanowiłam go napisać od razu po przeczytaniu pewnej wiadomości. Przed chwilą dostałam e-mail z tytułem "Niewidomy Kundelek skazany na śmierć- pomóż go ocalić". Od razu wszystko przeczytałam i aż miałam łzy w oczach. Na krzywdzenie zwierząt i małych dzieci jestem wyjątkowo uczulona.
Oto treść:

"Niewidomy Kundelek skazany na śmierć - pomóż go ocalić.

"Bezmyślność zabija. Innych."
Stanisław Jerzy Lec

Etta to zwykły kundel. Tak zwana "rasa schroniskowa". Dla takich jak ona buduje się gminne przytuliska.

Życie małej Etty to nie bajka. Bo psy z bajek nie śpią w ścisku, na betonowej posadzce. W bajkach jest pełna psia miska, ciepłe kolana opiekuna,na których można oprzeć mokry nos, jest w bajkach ulubiony fotel z puchatym kocem, są gryzaki i ogród pełen zakamarków. Ale bajek nikt nie pisze dla 
szarych kundelków. Dla nich betonowe kojce i kraty, za którymi rozpościera się lepszy świat. Świat, którego smaku nie znają.

Piękne, słoneczne wakacje to okres bezmyślności wobec zwierząt. Przepełnione schroniska zapełniają się coraz bardziej. W wakacje zapominamy, że pies jest żywym stworzeniem - na te dwa miesiące tysiące psich przyjaciół stają się zbędnym balastem. Tak jak niewidoma Etta, która przydreptała pod bramy przytuliska.

Psina nie radzi sobie w stadzie innych psów. Kiedy los pozbawił Cię wzroku - rzeczywistość schroniskowa zabija. Przepychana z kąta w kąt, ledwo dostaje się do miski. W nocy zajmuje swój kącik, zamyka oczka i śni o psim raju. Etta ma około 5 lat. Może więcej. Nie jest ani stara ani młoda. Ma wstępnie zdiagnozowanego chłoniaka. Bez pełnej diagnostyki i natychmiastowego leczenia Ettcie zostało najwyżej kilka tygodni życia.

Zabraliśmy małą ze schroniska do hoteliku pod Toruniem, gdzie stacjonuje już paręnaście naszych najbardziej schorowanych psów, wymagających stałej opieki.

Etta jest wspaniałym, wesołym psem. Mimo iż nie widzi - sama wskoczyła do baseniku. Jest ufna i pełna wiary w to, że świat jest dobry i sprawiedliwy, a ona, szary kundel, znajdzie jeszcze swoją "bajkę". 
Sprawmy by zdążyła. 

Etta potrzebuje funduszy na diagnostykę, badania krwi, biopsję węzłów, Jeśli chcesz wesprzeć Ette, możesz dokonać wpłaty z tytułem "dla Etty" na konto PKO BP 54 1020 5226 0000 6602 0382 1873.
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
 
 

***
Akcja prowadzona jest na podstawie pozwolenia MAiC nr 343/2013 na prowadzenie ogólnopolskiej zbiórki publicznej. Po wyleczeniu zwierzęcia, nadwyżka środków przekazanych przez darczyńców przeznaczona zostanie na cele określone w tym pozwoleniu oraz  rozliczona zgodnie z powołaną decyzją administracyjną

 ***
Regulamin akcji na http://centaurus.org.pl/reg/
***
W ramach "Kampanii Kochaj Mądrze" możesz również wysłać dla naszych podopiecznych zabawki, legowisko czy karmę.

Możesz też pomóc poprzez Adopcję Wirtualną - http://psy.centaurus.org.pl/psy_do_adopcji_wirtualnej/ lub Adoptować Realnie - http://psy.centaurus.org.pl/psy_do_adopcji_stacjonarnej/ "

 Dokładny link do strony KLIK


Ja już poprosiłam rodziców, aby zrobili przelew dla Etty.

Ten piesek naprawdę potrzebuje pomocy, jak i wiele innych, ale tylko my możemy im pomóc!

10 komentarzy:

 1. szkoda psinki, strasznie szkoda mi takich psiaków :( ale ciesze się, że są ludzie którzy jeszcze im pomagają, super :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jejku, biedaczka, na pewno poproszę rodziców żeby cos wpłacili :)
  http://mari-maari-blog.blogspot.com/ - zapraszam na nowy post :>

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka biedna !!! Mam nadzieje ,że rodziców uda się przekonać

  http://weronika-lifestyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam psy i wszystkie inne czworonożne stworzenia- serce mi pęka, gdy stykam się z losem takich "biedaczków" :( Mam nadzieję, że dzięki wsparciu ludzi uda się pomóc Ettcie! ;))

  OdpowiedzUsuń
 5. Biedaczek :(
  Uwielbiam psy i strasznie mi go szkoda, ja też dostała taka wiadomość tylko gmail przekierowuje ją do spamu i za późno ją zauważyłam :(
  Mam nadzieję, że uda mu się pomóc :)

  http://want-cant-must.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. biedny :x kocham pieski


  http://nikoladrozdzi.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 7. Jejku... jakie biedactwo ;( Serce mi pęka ;(


  http://monika-ludwa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Również obserwuje 274 i będę wpadać częściej :)
  CLICK

  OdpowiedzUsuń
 9. trzeba mu pomóc
  ps. mogłabyś poklikać w linki na moim blogu?

  http://photo-andyou.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, daje mi on mnóstwo radości i motywacji :)
Jeśli spodoba Ci się blog to zaobserwuj, ja też wpadnę. Nie piszcie, że liczycie na to samo.

-weryfikacja obrazkowa wyłączona
-obraźliwe komentarze nie będą akceptowane

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...