1 maja 2013

Jak pozować do zdjęć?

Cześć,
ostatnie posty były o tym jak ładnie wychodzić na zdjęciach, ale czy to wszystko, aby zdjęcie wyszło naprawdę fajnie i profesjonalnie.? Jest jeszcze kwestia pozowania. Wiadomo, że stojąc jak słup soli, na baczność itp. nie wyjdzie za ciekawie, więc postanowiłam Wam napisać jak pozować o zdjęć :)

1.Sprawdź pod jakim kątem wyglądasz najlepiej.

Pozowanie do zdjęć nie jest trudne, kiedy się wie z jakiej perspektywy się najlepiej wygląda. Można to łatwo sprawdzić. Stań przed lustrem i wypróbuj różne pozycje. Jeśli masz płaski brzuch zaś szerokie biodra to może to być pozycja bokiem, jeśli masz krótkie nogi to wyjdziesz prawdopodobnie lepiej jeśli zdjęcie będzie zrobione od dołu itp.

2. Czego nie robić podczas pozowania:

- Nie rób sobie zdjęć z ręki - ogranicza to zdolność pozowania i sprawia, że nos na zdjęciu wygląda na większy niż w rzeczywistości.
- Nie stój prosto przed aparatem ze zwieszonymi po bokach rękami. Bardziej interesująco będzie wyglądać jeśli przynajmniej włożysz ręce do kieszeni.
- Nie pozuj do zdjęć w taki sposób, jakiego jeszcze nie wypróbowałaś przed lustrem. Możesz wyjść na zdjęciu nienaturalnie i dziwnie.

3. Jak pozować:

- Zrób coś z rękami - połóż je na biodrach, baw się swoimi włosami, trzymaj w rękach jakiś rekwizyt.
- Używaj rekwizytów, aby zdjęcie było ciekawsze. Możesz ich używać do każdego typu zdjęć - może to być piasek z plaży, muszelka, kwiatek, szal itd.
- Wybieraj te pozycje w których czujesz się dobrze i naturalnie.

4. Pod kątem.

Klasyczną pozycją do zdjęć jest ustawienie się naprzeciw aparatu z jedną nogą i jednym ramieniem wysuniętym do przodu oraz delikatnie skręconymi biodrami. Kobiety przyjmują tą pozycję naturalnie, gorzej z mężczyznami, którzy stoją zwykle wyprostowani jak kołki. Możesz również odwrócić głowę delikatnie na bok i popatrzeć prosto w aparat - tak jak robi to George Washington pozując do zdjęcia znajdującego się na banknocie 1 dolarowym.

5. Jeśli siedzisz to usiądź delikatnie pod kątem do aparatu.

Jeśli będziesz siedzieć prosto to twoje uda i brzuch będą wydawać się znacznie grubsze niż są w rzeczywistości.

6. Zawsze patrz odrobinę wyżej niż znajduje się aparat.

Dzięki temu twoje oczy będą bardziej otwarte. Jeśli fotograf znajduje się poniżej twojego poziomu to patrz się przed siebie. Ten sposób stosuje zawsze Jacqueline Kennedy Onassis. Poza tym ta technika pozwala zredukować efekt czerwonych oczu.

7. Pochyl się.

Pochyl ciało delikatnie do przodu w stronę aparatu. Dzięki temu zdjęcie będzie bardziej interesujące. Pozycja ta powoduje również napięcie się twarzy przez co mniej będzie widać zmarszczki i wiotką skórę. Pamiętaj, aby przy tym nie podnosić zbytnio brody do góry.

8. Pozbądź się drugiego podbródka.

Postaraj się wydłużyć szyję i delikatnie unieść głowę do góry. Aparat powinien być powyżej ciebie lub przynajmniej na tym samym poziomie. Jeśli siedzisz możesz również podłożyć jedną dłoń pod brodę, aby wyglądało, że się podpierasz. Jeśli to możliwe postaraj się schować przed kamerą tą część dłoni po której jest kciuk. Nie opieraj głowy całym jej ciężarem, aby nie zniekształcić skóry na szyi.

9. Relaks.

Im bardziej będziesz zrelaksowana i pewna siebie tym lepiej będziesz wyglądać na zdjęciu. Uśmiech do zdjęcia nie powinien wyglądać jak podczas wymawiania "cheese". Aby wyglądał naturalnie poćwicz go przed lustrem. Jeśli na większości zdjęć jakie masz wyglądasz źle to znaczy, że się zbytnio denerwujesz przed aparatem. Jeśli wiesz, że zaraz będzie robione zdjęcie weź głęboki oddech i wydychając powietrze rozluźnij ręce i ramiona.

- Nie wstrzymuj oddechu podczas robienia zdjęć.
- Jeśli wiesz, że robienie zdjęcia się opóźnia to nie panikuj i rób to co robisz ignorując aparat.
- Rozluźnij usta oraz czoło, aby wygładzić zmarszczkę między oczami.

Udanych sesji Wam życzę ;*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz, daje mi on mnóstwo radości i motywacji :)
Jeśli spodoba Ci się blog to zaobserwuj, ja też wpadnę. Nie piszcie, że liczycie na to samo.

-weryfikacja obrazkowa wyłączona
-obraźliwe komentarze nie będą akceptowane